وب سایت های بی نظیر در اینترنت

در این مطلب وب سایت های بی نظیری به شما معرفی می کنیم که لازم است حتما به آنها سر بزنید !!! وب سایت هایی که می توانید با آنها به طور هوشمندانه ای کاراییتان را در زمینه های مختلف افزایش دهید .

خیلی راحت فراموش می کنیم که به یک منبع بی حد و حصر اطلاعات دسترسی داریم ، یعنی اینترنت. برای بسیاری از ما این اتفاق دقیقا در نوک انگشتان ما می افتد ، به لطف وجود گوشی های هوشمند و با فشار های روز افزون دنیای آنلاین که توسط مهندسین تکنولوژی در سراسر دنیا به ما می رسد.

در نتیجه این تکنولوژی ، وب سایت های بسیاری بوجود آمده اند تا باعث افزایش هوش و آگاهی و درخشش شما شوند آن هم با کمترین هزینه و یا حتی رایگان . در اینجا وب سایت های بی نظیری که باعث می شوند شما از همیشه باهوش تر باشید را معرفی می کنیم.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت:

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

۱- Duolingo

شاید این اولین بار نیست که این وب سایت آموزش زبان ( و اپلیکیشن آن ) به شما توصیه می شود و البته آخرین بار هم نخواهد بود. Duolingo یک نسخه رایگان از Rosetta-Stone است که همان ویژگی ها را داراست: یعنی به شما یک زبان دیگر یاد می دهد. با استفاده مداوم از سایت می توانید اسپانیایی ، انگلیسی ، آلمانی ، فرانسوی ، پرتغالی و ایتالیایی و … را در عرض چند ماه با کمی تلاش یاد بگیرید. امیدواریم که زبانهای دیگری هم به زودی در این وب سایت آموزش داده شوند.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

2- codeacademy

اگر خوب دقت کنید ، اینترنت روی همه چیز تاثیر گذاشته و این یعنی توانایی کدنویسی و توسعه وبسایتها از بیشتر از همیشه مورد درخواست بوده است و به نظر می رسد که همینطور ادامه یابد. با این وبسایت می توانید از آموزشهای رایگان برای یادگیری اصول کدنویسی با ابزارهای دستی و جالب استفاده کنید و تبدیل به یک حرفه ای شوید. این وب سایت کار با زبان های برنامه نویسی (html , css , php , javascript , jQuery , Python , Ruby , SQL) را از مبتدی تا حرفه ای و کاملا رایگان به شما آموزش می دهد.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

3- Khan Academy

آیا تا بحال موضوعی انتخاب کرده اید که درباره آن اطلاعات زیادی ندارید ؟ و البته سرمایه لازم هم برای رفتن به کلاسهای آموزشی آن ندارید؟ هدف Khan Academy ارائه آموزش در سطح دانشگاهی برای کسانی است که طالب آن هستند . آنها درباره موضوعات مختلفی مآخذ فراوانی بوجود آورده اند، مثل ریاضیات ، علوم ، تاریخ و… در هنگام یادگیری یک پلتفرم میزان پیشرفت و سنجش یادگیریتان را به شما نشان می دهد.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

4- Lumosity

با استفاده از بازی های روزانه برای افزایش توان ذهنی Lumosity به معنای واقعی برای باهوش تر کردن شما طراحی شده است . همراه با پیشرفت شما ، نرم افزار متوجه نقاط ضعف و قوت شما می شود ( مثل حافظه یا توانایی یادگیری ریاضی ) و برای شما بازیهایی اختصاص می دهد. بهترین بخش آن این است که بازیها اعتیاد آور و سرگرم کننده هستند و نگاهی به جلو دارد.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

5- MIT Open Courseware

ممکن است رفتن به دانشگاه ماساچوست انتخاب خیلی ها باشد اما شاید نتوانند بروند. به لطف اساتید در موسسه فن آوری ماساچوست ، اطلاعاتی درباره رشته های آنلاین مختلفی بوجود آمده است. صدها میلیون نفر از این اطلاعاتی که درباره این رشته بدست می آورند بهره مند می گردند و می تواند شروعی برای سایت های دیگر جهت ارائه دوره های رایگان باشد.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

6- Justin Guitar

گیتار سازی است که برای افرادی که کمی مسن هستند نیز یاد گیری آن آسان است و آن را تبدیل به یکی از دسترس ترین ابزارهای موسیقی کرده است. با این حال یادگیری به آموزش نیاز دارد ، حداقل برای اکثر مردم ، بنابراین یک مرد به نام جاستین تصمیم گرفت که به این آموزش کمک کند. وب سایت او هزاران نکته آموزشی در سبک های مختلف با توجه به چگونگی آموزشی که می خواهید به شما ارائه می دهد. برنامه آموزشی او بسیار راحت است و این سایت یک گام بزرگ برای کسانی است می خواهند سازی انتخاب کنند.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

7- Cooking for Engineers

موسس این سایت مایکل چو است و چیزی فراتر از ارائه دستور تهیه غذاهاست . این سایت یک وبلاگ برای تهیه و خوشمزه تر کردن غذا هاست. علاوه بر این تحلیل وی در مورد مواد تشکیل دهنده و دستور طبخ آن هم جالب است و هم نگرش شما را درباره آشپزی تغییر می دهد.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

8- Investopedia

دوست ندارم اعتراف کنم اما نداشتن مدرک شغلی در زمانی که حرف از مسایل مالی به میان می آید مرا وحشت زده می کند. برای حل این مشکل ، این سایت برای تولید وبلاگهای خبری تاسیس شده تا سرمایه گذاری را آسانتر کرده و درک بازارهای مالی را بهتر نماید. منابع زیادی وجود دارند مانند آموزش ها و فیلم هایی که شما را با تغییرات همیشگی دنیای پول همراه کند و مشروح خبرها شما را برای روبرو شدن با آینده آماده تر می کند.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

9- Quora

آیا تا به حال دلتان خواسته که از یک آدم مشهور سوالی بپرسید ولی هیچوقت شانس پرسیدن آنرا نداشته باشید؟ با تشکر از Quora شما می توانید نظرات و پاسخ های مربوط به سوالات جذاب و متنوعی که کارشناسان در مورد همه زمینه ها داشته اند بخوانید. همچنین می توانید به سوالات پاسخ دهید و بازخورد آنرا از کسانی که علایق شما را به اشتراک گذاشته اند، دریافت نمایید.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

10- tutsplus

شاید شما وب سایت های زیادی را بشناسید که به شما مهارت هایی چون طراحی سایت ، کد نویسی و … را آموزش دهند اما وب سایت TutsPlus یکی از بهترین سایت های آموزش در نوع خود هست که بیش از 20000 آموزش ویدئویی و تصویری در زمینه کد نویسی ، طراحی سایت، فتوشاپ ،طراحی بازی و نرم افزار و … را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است .

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

11- Information is Beautiful

خیلی ها مطالعه کردن را دوست دارند اما بعضی وقتها اطلاعات بصری تاثیر بیشتری دارند. از این رو ، این سایت ” اطلاعات زیباست ” پلتفرمی است که با استفاده از تصاویر زیبا اطلاعات را به شما منتقل می کند . برای مثال ، اگر می خواهید بدانید که سازمانها چه میزان سرمایه به ازای داده های ناقص از دست می دهند ، شما می توانید جواب آن را در شکل بصری بصورت حباب هایی که برچسب خورده اند و دارای اندازه های مختلفی هستند ببینید ، به شما اطلاعات عمیقی می دهند که البته درک آن بسیار ساده است.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

12- Spreeder

باتوجه به این سایت ، بسیاری از ما درتند خوانی با مشکل روبرو هستیم برای اینکه ما تنها به اندازه صدای درون خود می توانیم در کلمات پیش برویم. راه حل این سایت به این صورت است که به شما کمک می کند بدون صدای درون خود بخوانید ، سرعت خواندن را زیاد کنید و درک سریعتری داشته باشید. بهترین قسمتش این است که همه این موارد رایگان هستند.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

13- Project Gutenberg

تصور کنید که یک کتابخانه با کلی کتاب رایگان دارید که می توانید آنها را همیشه و تا آخر عمر نگه دارید. در واقع ، نیازی به مجسم کردن نیست چون این سایت به شما امکان دانلود رایگان هزاران کتاب الکترونیکی را می دهد و البته کاملا قانونی است.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

14- GeographiyIQ

تصور کنید که Google Earth و Wikipedia تصمیم بگیرند ازدواج کنند و بچه دار شوند. بچه آنها حتما GeographyIQ خواهد بود. با استفاده از نقشه دنیا ، شما یک کشور انتخاب کرده و اطلاعات مجازی و مفیدی درباره آن کشور مثلا تاریخ، پول رایج ، جمعیت و … بدست خواهید آورد.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

15- Anki

بر کسی پوشیده نیست که کلید بخاطر سپاری اطلاعات تمرین و تکرار است. با کارت های فلش ، شما می توانید همه چیز را سریعتر به یاد آورید، استفاده از کارت فلش این وبسایت را تبدیل به یکی از منابع ایده آل نموده است. برخلاف سایت های دیگر که از کارتهای فلش استفاده می کنند ، این سایت به شما اجازه می دهد که بیشتر از متن جاسازی کنید. شما می توانید هم از فایلهای صوتی ، تصویری و عکس برای مطالعه سریعتر و هوشمندانه تر استفاده نمایید.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

16- CliffsNotes

ایده آل برای دانش آموزان دبیرستانی و کالج ، این وبسایت منابع ارزشمندی مثل راهنمای مطالعه و آزمون های آمادگی برای کتابهای درسی استاندارد و موضوعات دیگری که دوست دارید بخوانید دارد. این سایت همچنین منابعی برای ریاضیات و علوم دیگر تولید کرده و به شما این شانس را می دهد که سر انجام مشق شب را بدون دردسر انجام دهید.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

17- TED

برای سالهاست که مردم از امکانات Ted که بینش و طرز تفکر باهوش ترین افراد دنیا را جمع آوری کرده ، بهره مند می شوند. این وبسات متشکل ار سمینارهای ارزشمند و مفید بدون در نظر گرفتن هزینه های مربوط به سفر و مخارج دیگر است ، چون در این وبسایت سخنرانی های ویدئویی رایگان برای بازدیدکننده موجود است. اپلیکشن مربوط به این وبسایت هم شما را در جریان آخرین ویدئوها قرار می دهد وحتی می توانید آنها را از iTunes دانلود کنید.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

18- pinfruit

آیا مجبورید اعداد طولانی را حفظ کنید؟ این وبسایت عدد را تحلیل می کند و همه امکاناتی که یک ماشین حافظه نیاز داشته باشد را برای شما فراهم می کند. این همه چیزی است که این وبسایت انجام می دهد، چون متاسفانه این امکان فقط برای اعداد وجود دارد نه حروف.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

19-  Mindtools

وبلاگهای زیادی در محیط اینترنت هستند که بخاطر جذابیت و شاید مفید بودن بتوانید از آنها استفاده کنید . اما در واقع چند تای آنها هستند که واقعا بدرد کار شما می خورند؟ این وبسایت یک وبلاگ است که به شما آنچه که آنها به آن ” مهارتهای شغلی عملی” می گویند را عرضه می کند و شما هم می توانید در کار از آن مهارتها استفاده کنید. این سایت بعنوان یک مطالعه روزانه مفید برای کارمندان نوپا که می خواهند در همان ابتدا تاثیرات مثبتی روی دیگران بگذارند بسیار مفید است و تنوع عناوین و ابزارهای تولید شده این وبسایت را برای کسانی که تمایل به پیشرفت دارند بسیار ارزشمند ساخته است.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

20- HowStuffWorks

چیزهایی هستند که ما درباره آنها چیزی نمی دانیم و چیزهایی هم هستند که ما نمیدانیم می خواهیم درباره آنها بدانیم. این وبسایت موارد دوم را در شکل موضوعات متنوع و مفیدی که چشمان ما را روی حقایق باز می کنند ارائه می دهد و افق دید ما را گسترده تر می کند.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

21- OneLook

پیدا کردن یک فرهنگ لغت بزرگ کار سختی نیست آنهم در دنیایی که پر از موتورهای جستجو است اما پیدا کردن معانی لغات و عبارات پیچیده تر که بیشتر لغت نامه ها ( علاوه بر UrbanDictionary ) به تلاش بیشتری نیاز دارد. با این وبسایت ، شما می تواند در یک جا تعاریف لغت نامه های مختلفی درباره یک کلمه داشته باشید. حتی اگر کلمه مورد نظر شما خیلی مبهم بوده و یا فقط در لغت نامه های تخصصی پیدا شود.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

22- The World Factbook

آیا می دانستید که CIA بیشتر اطلاعات مورد نظر خود را از کجا بدست می آورد؟ آیا می دانستید که استفاده از کلی از این اطلاعات برای عموم آزاد است؟ این وبسایت یک هدیه الهی برای تحقیق به شمار می رود، و به شما اجازه می دهد با استناد به آمار و اطلاعات بی پایان از منابع معتبری بهره مند شوید.

وب سایت های بی نظیر در اینترنت

23- Couchsurfing

اجازه ندهید اسم سایت گولتان بزند ، چون بیشتر از سایتی است که بخواهد شما را تنبل کند. این وبسایت به شما امکان برقراری ارتباط با مسافران سراسر دنیا را می دهد و منابع خوبی برای تحقیق درباره فرهنگ کشورها به شما معرفی می کند. به عبارت ساده تر ، می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی به دیدار افراد بومی در یک جامعه جدید بروید. همچنین می توانید افراد دیگری که در همین سایت هستند را ملاقات کنید ، و تجربه جدید و به یادماندنی بخاطر ملاقات با افراد جالب سراسر دنیا بدست آورید.

تهیه شده توسط گروه نویسندگان به خرید

منبع: lifehack.org